BIO-GARDEN Polyversum 5G CHYTRÁ HOUBA NA ROSTLINY

Obj. kód: BG EAN: 8594031570400
Vaše cena:
131,00
Objednat:
ks  
Dostupnost: Skladem 5 ks - Ihned expedujeme

Polyversum je mikrobiologický fungicidní preparát používaný k ochraně rostlin proti houbovým chorobám napadajícím především kořeny, kořenové krčky či paty stébel. 
Jeho hlavní účinnou složkou je mikroskopický houbový organismus (Oomyceta) Pythium oligandrum. POLYVERSUM nejenže chrání pěstované rostliny před již zmíněnými chorobami, ale i zvyšuje jejich odolnost proti chorobám nadzemních částí a aktivně stimuluje výši výnosu.

Mikrobiální fungicidní přípravek na ochranu rostlin ve formě smáčitelného prášku slouží k ochraně proti:
- fomové a sklerociniové hnilobě u řepky
- plísni makové a helmintosporioze řepky
- plísni šedé, červené hnilobě a fytoftorové hnilobě u jahod
- houbovým chorobám u okurek a plísni okurkové

!!! Přípravek nevyžaduje žádnou ochrannou lhůtu mezi posledním ošetřením a sklizní ošetřované plodiny. Přípravek nelze předávkovat. Nevyžaduje žádné symboly bezpečnostních rizik, není jedovatý.

 

Mák setýHelmintosporioza, plíseň maková5g/300-500m2v 10-20l vodyAT1. a 2. aplikaci ve fázi BBCH 12-19 3. aplikace do fáze BBCH 51
JahodníkPlíseň šedá, fytoftorová hniloba5g/300-500m2v 15-50l vodyATPočet aplikací neomezen
JahodníkČervená hniloba, Fytoftorová hniloba0,05%ATMáčení sazenic před výsadbou, pásová zálivka po výsadbě. Počet aplikací 1x.
 
OkurkaHoubové choroby5g/kgATSuché moření osiva
OkurkaHoubové choroby0,05% (5ml/rostlina)ATZálivka
OkurkaPlíseň okurková5g/300-500m2v 15-50l vodyATZálivka, Počet aplikací neomezen

 

AT = 0 = nevyžaduje ochranou lhůtu mezi posledním ošetřením a sklizní.

Pythium oligandrum přímým mykoparazitismem napadá fytopatogenní houby. Za pomoci vytváření enzumu rozkládá jejich těla (mycelia) a některé rozmnožovací orgány (sklerocia). Pythium oligandrum má tak snadnějsí pozici pronikat svými vlákny do fytopatogenních hub, ze zkterých získává živiny a využívá je pro vlastní výživu. Tento proces trvá, dokud fytopatogenní houbu zcela nevysaje a nezničí. Kromě tohoto preventivního účinku produkuje v symbioze s kořenových systémem ošetřovaných rostlin nízkomolekulární protein oligandrin, vyznačujícící se i systemickými a translaminárními vlastnostmi. Tato přírodní substance indukuje v rostlinách přirozenou ochranu (rezistenci) proti foliárním houbovým chorobám. Tato rezistence se projevuje : jak aktivně - omezováním klíčení spor patogena a potlačováním růstu jeho mycelia, tak i pasivně - ztluštěním buněčných stěn ošetřované rostliny.

Nabídka obchodu
Akční slevy
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Sledování zásilek
Zadejte číslo balíku:

DISKONTDROGERIE.cz

Telefon:608065045
E-mail: diskontdrogerie@gmail.com

člen Hospodářské Komory České republiky

Člen Hospodářské komory České republiky

Informace

Kontakt

Doprava a platba

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

O nás

O nás

Ubytování

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací